Work And Travel Hakkında Tavsiyeler


Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle work and travel geçmişim 4 5 yıl olmasa da bazı sorunlarla karşılaştığımız için bu yazıyı yazmayı ve programa katılmayı düşünen arkadaşlara özellikle gitmeden önce dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında bilgi vermek istedim.

Öncelikle ilk dönem sonunda pasaportunuzu çıkartmanızda fayda var. Neden diyeceksiniz şubat 15 ten önce  şirkete tüm evraklarınızı vermiş olmalısınız ki herhangi bir aksilik çıktığında (isim soruşturması ds formlarının gelmesi vize almada herhangi bir sorun gibi…) zamanınız olsun.

Ardından en önemlisi aracı şirket seçimi… Bu konu hayati önem taşıyor. Neden sorusunun cevabı da Türkiye’de bu işi iyi yapan bir şirket var… Benim tavsiyem United Towers tabi tercih sizin. Gerek ds formları gerek işler açısından en güvenilir şirket… Bu yazıyı United Towersla hiçbir alakam olmadan yazdığıma sizi temin ederim. Geçen yıl United Towers ile gitmiştim ve bu yıl farklı bir şirketle gidiyorum ve aradaki uçurumları gördüm benim yaptığım hatayı sizin de yapmanızı istemem…

Ardından gerekli evraklarınızı şirkete verdikten sonra ds formunu bekleyeceksiniz bu arada uçak biletinizi de almanızda fayda var.

Ds formunuz sevis belgeleriniz ve diğer evraklarınız hazır olduğunda en geç mart ayında vizeye gitmenizde fayda var çünkü isim taraması 2 ay bile sürebilir… Bu yüzden en geç martta gitmenizi tavsiye ederim.

Ardından vizenizi aldığınızda gerisi kolay… İyi bir yaz geçirmeniz dileğiyle.

2 thoughts on “Work And Travel Hakkında Tavsiyeler

  1. tesekkurler bilgilendirmen icin .. senin gibi insanlara ihtiyac war. bu kadar serefsizin oldugu yerde..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s